Göz çevresindeki görünümü değiştirmek ve istenen görünümü yakalamak için en çok tercih edilen yöntemlerin başında botoks geliyor. Kaşların yukarı doğru kaldırılması ve şekillendirilmesi için de botoksla kaş kaldırma yöntemi uygulanabiliyor. Medikal estetik uygulamalarda sıklıkla başvurulan bu yöntem sayesinde yüz ifadesinde de belirgin bir farklılık elde edilebiliyor.

Yaşın ilerlemesiyle beraber kaşların aşağı doğru bir seyir izlemesi kaçınılmaz. Bazen doğal kaş görünümü de göze oldukça yakın olabiliyor. Bu durumda kaş kaldırma yöntemi uygulanarak kaşların seyrinin değiştirilmesi metoduna başvurulur. Son derece güvenilir bir yöntem olmasıyla beraber kolay uygulanması da botoks kaş kaldırma tercihinde bulunanların sayısının artmasını sağlayabiliyor.

Botoks ile Nasıl Kaş Kaldırılır?

Kaşların şekillendirilmesi botulinum toksin kullanılarak gerçekleştiriliyor. Kaşların kuyruk olarak adlandırılan bölümünün kaldırılması, yüksek olan orta bölümünün de indirilmesi bu toksin maddesi ile kolaylıkla gerçekleştirilir. Kaşların çok daha çekici bir görünüm kazanması sağlanabilir. Ancak bu yöntemde anatomi bilgisi son derece mühim. Tecrübe sahibi bir uzman tarafından uygulamanın yapılması gerekiyor.

Botoks ile Kaş Kaldırma Kalıcı Bir Sonuç Verir mi?

Botoks kullanılarak yüzün pek çok bölgesinde istenen görünüm elde edilebilir. Ancak hiç biri kalıcı olmaz. Botoks ile kaş kaldırma yöntemi de kalıcı değil. Uygulama yapıldıktan sonra elde edilen görünüm yaklaşık olarak 4 ila 6 ay arasında kalır. Sonrasında cilt altına enjekte edilen toksinin etkisi ortadan kalkmaya başlar. Bununla beraber kalkık kaş görünümü de eski haline dönmeye başlar.

Dr. Özgür Koldaş'a Sorun