Akupunktur

Akupunktur ile Zayıflama

Fazla kilolardan kurtulmak, hem sağlık açısından hem de estetik bir görünüm bakımından çok sayıda kişinin ertelememesi ve ihmal etmemesi gereken bir mevzu. Ancak zayıflamak ve zayıflama sonrasında elde edilen formu korumak pek kolay olmuyor. Zaten zorlu bir süreç olan zayıflama döneminde uygulanan diyetler, zayıflama sonrasında da devam ettiğinde kişi için sıkıntılı bir sürece dönüşebiliyor.

Yapılan araştırmalara göre uygulanan diyet ile fazla kilolarından kurtulan kişilerin büyük bölümü zayıfladıktan sonra yeniden kilo almaya başlıyor. Diyet zamanla yerini daha keyfi bir beslenme şekline bıraktıkça, kaybedilen kilolar hızla geri dönüyor. Haliyle kilo verme döneminde çekilen sıkıntılar da boşa gidiyor. İşte bu dönemde akupunktur nedir sorusu çok daha fazla önem kazanıyor.

Akupunkturun Zayıflamaya Etkisi

Pek çok rahatsızlığın tedavisinde uygulanan ve geçmişi çok eski dönemlere kadar uzanan akupunktur tedavisi zayıflamaya yardımcı bir uygulama olarak da kullanılabiliyor. Hem zayıflama sürecinde hem de kilo verdikten sonra akupunkturun etkisinden faydalanmak mümkün. Fazla kilolardan kurtulduktan sonra akupunktur iğnesi kullanılarak yapılan koruyucu seanslar sayesinde vücudu yeni kiloya alıştırmak daha kısa sürede gerçekleştirilebiliyor.

Akupunkturla Zayıflama Seansları Ne Sıklıkla Yapılır?

Zayıflamaya yardımcı olan akupunktur tedavisi başlangıç evresinde genellikle haftada iki gün yapılır. Bir süre sonra sadece haftada bir gün seans uygulanması yeterli olabiliyor. Kişinin fazla kilo durumuna ya da zayıflama sonrasında vücudunun yeni kiloya alışma durumuna göre seans sıklıkla değişebilir. Daha sık ya da daha seyrek bir akupunktur seansı uygulanabilir.

Akupunkturla Zayıflama Nasıl Yapılıyor?

Bu uygulamada özel bir cihaz kullanılıyor. Bu cihaz ile kulak bölgesinde yer alan akupunktur noktaları uyarılır. Uyarılmanın hemen sonrasında, beklemeden küçük bantlı olan akupunktur iğneleri bu noktalara yerleştiriliyor. Bir süre beklendikten sonra iğneler çıkarılıyor. Vücutta tam bir uyarılma gerçekleştirilmiş oluyor. Zayıflama amacıyla uygulanan akupunktur tedavisinin her hafta mutlaka yenilenmesi gerekir. Aksatılmadan uygulanan seanslar, başarılı bir sonuç elde edilmesi adına son derece önemli.

Akupunktur Tedavisi ile Neler Elde Edilir?

  • Kişinin zayıflama sürecinde kendini daha iyi ve zinde hissetmesi sağlanır
  • İştah ve açlık kontrol altına alınır ve çabuk doyma sağlanır
  • Mide asiditesi kontrol altına alınır ve bu sayede mide kazınması ve mide ekşimesi önlenir
  • Halsizlik ve bitkinlik hissi engellenir
  • Metabolizma düzenlenir
  • Kişi bir yandan kilo kaybederken diğer yandan yeni beslenme düzenine daha kolay alışır
  • Koruma seansları sırasında vücudun yeni kilo düzeyine alışması sağlanır
Akupunktur Tek Başına Zayıflatır mı?

Akupunktur bu dönemde tek başına zayıflama sağlamaz. Destek veya yardımcı olarak uygulanır. Mutlaka diyet içerikli bir beslenme düzeninin oluşturulması ve uygulanması gerekir. Akupunktur seansları ile sadece kişinin diyete daha kolay uyum sağlaması, iştahın kapanması gibi zayıflama sürecini daha kolay yaşaması, zayıflama sonrasında ulaşılan kilonun korunması gibi faydalar sağlar.

Start typing and press Enter to search

1
×
merhaba,