Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Yaş ilerledikçe cilt sıkılığını kaybetmeye başlar. Ciltte meydana gelen gevşeme bir süre sonra sarkma şeklinde farklı bir cilt görünümünü doğurur. Cildin daha sıkı ve daha genç bir görünüme kavuşması için geliştirilmiş çok sayıda yöntem mevcut. Uygulanabilen ve çok daha genç bir görünümü sunabilen yöntemler arasında ameliyatsız cilt gençleştirme de bulunuyor.

Cildi Ameliyatsız Sıkılaştıran Yöntem: Ulterapi

Son yıllarda çok daha sık uygulanmaya başlanan ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri arasında en başarılı netice ise “Focus Ultrasound” ile alınıyor. “Ulterapi” olarak da adlandırılabilen bu yöntem cildin sıkılaşmasını sağlıyor. Dolayısıyla zamana karşı direnç gösteremeyen ve sarkmaya başlayan cildin tedavisi amacıyla da tercih edilen bir teknik olduğu söylenebilir.

Ulterapi Nasıl Uygulanır?

Sıklıkla tercih edilen ameliyatsız gençleşme yöntemi ulterapide ses dalgaları kullanılarak  cildin 1,5 mm, 3 mm ve 4,5 mm derinliğine odaklanılıyor. Dalgalar ciltte ısı hasarı oluşturuyor ve cilt altı bağ dokusu güçlenmeye başlıyor. Sadece tek bir seans şeklinde uygulanan teknik sonrasında cildin görünümünde sıkılık ve gençleşme ortaya çıkıyor. 30 ila 45 dakika süren uygulama esnasında sadece iğne batması şeklinde bir acı hissediliyor.

Start typing and press Enter to search

1
×
merhaba,