Dudak Dolgusu

Yüz ifadesinde dudakların görünümü son derece etkindir. Dudaklar bazen doğuştan ince bir yapıya sahip olur. Bazen de yaşın ilerlemesiyle beraber dudaklar dolgunluğunu kaybedebilir. İşte bu durumda devreye dudak dolgusu işlemi girer. Daha dolgun ve estetik açıdan daha güzel bir dudak görünümüne sahip olmak, yapılacak basit bir işlem ile mümkün olabiliyor. Çünkü dolgu işlemi sadece dudakları dolgunlaştırmak için değil, biçimlendirmek için de kullanılan bir teknik.

Dudak Şeklinizi Güzelleştirin

Yüz ifadenizi çok daha karakteristik kılabilen dudak görünümünü güzelleştirmeniz mümkün. Dudak dolgu işlemi ile ince dudak yapısı dolgun bir görünüme bürünebilir. Ayrıca dudak bölgesindeki asimetrik görünüm de dolgu işlemi de ortadan kaldırılabiliyor. Başarılı bir uygulama ile dudak kontürlerinin yeniden belirlenmesi dahi mümkün olabiliyor. Dudakların köşelerinin doldurulması, şekillendirilmesi ve nemlenmesinin sağlanması da dudak dolgusu ile yapılabilir. Yapılan işleme, dolguda kullanılan malzemeye ve malzeme miktarına bağlı olarak dudak dolgusu fiyatı da değişebilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde dudaklara anestetik krem sürülür ve dudaklarda uyuşma olması sağlanır. Böylece kişinin dudak dolgusu acıtır mı endişesi de ortadan kaldırılır. Dolgu maddesi dudak içerisine enjeksiyon yöntemi ile verilir. Bu işlemde son derece ince olan iğne ucu kullanılır. Uygulama sonrasında kişi beklemeden günlük yaşantısına geri dönebilir. İlk defa dudak dolgusu yaptıran kişilerde ilk uygulamanın üzerinden 2 hafta geçtikten sonra tamamlayıcı bir uygulama daha yapılması gerekebilir.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Eğer dudakta bir deformasyon olması gibi farklı bir durum söz konusu değilse, dudak dolgusu süresi yaklaşık olarak 15 dakika ila 20 dakikadır. Uygulamanın yapılacağı dokunun durumuna göre bu süre değişebilir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalır?

Uygulamanın kalıcılık süresi, tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi kişinin cilt yapısı, yaşı, genetik faktörler ve dolgunun vücut tarafından emilim süresine bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak dudak dolgusu kalıcılık süresi 6 ay ila 12 ay arasındadır.

Dudak Dolgusu Reaksiyon Riski Nedir?

Bu uygulama hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri kullanılarak gerçekleştirilir. Bu madde vücutta zaten bulunan, doğal bir madde olduğundan dolgu uygulaması sonrasında deride yabancı cisim reaksiyonu oluşmaz. Bu yönüyle dudak dolgusu sonrası reaksiyon oluşma riski ortadan kalktığından yüz güldüren bir dolgu işlemi olduğu söylenebilir.

Dudak Dolgusunda Kullanılan Malzeme Nedir?

Dudakları büyütmek, kalınlaştırmak ya da biçimlendirmek için kullanılan dolgu malzemesi hyalüronik asit içerir. Bu madde akışkan bir jel kıvamına sahip. Aynı zamanda su tutucu özelliği de bulunuyor ve dudaklara enjekte edildikten sonra vücut tarafından metabolize ediliyor. Bu süre 6 ay olabildiği gibi 1 yıl da sürebiliyor. Maddenin vücut tarafından metabolize edilmesiyle birlikte dolgunluk etkisi de ortadan kalkıyor. Dudakların köşe arasında kalan kıvrımlı bölgelerinde ya da dudaklara belirgin bir hacim kazandırılmak istendiğinde yoğunluk düzeyi daha yüksek olan dolgu maddeleri de kullanılabilir.

Start typing and press Enter to search

1
×
merhaba,