Fraksiyonel Lazer

Son derece yaygın bir tedavi alanına sahip olan ve ciltte iyileştirme kolonları üretilmesini sağlayan fraksiyonel lazer cilde derinlemesine nüfuz eden tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Ciltteki eski epidermal pigment hücrelerini yok etme özelliğine sahip olan tedavi yöntemi, her mikrotermal bölgeyi oldukça yoğun bir şekilde hedefler. Tedavinin en önemli özelliği ise problemli bölgeye derinlemesine nüfuz ederken etrafındaki dokuya hiçbir zarar vermiyor olmasıdır.

Çok sayıda deri problemi üzerinde etkin olabilen fraksiyonel lazer leke tedavisi amacıyla sıklıkla tercih ediliyor. Cilt kusurlarını giderebilen, daha sıkı ve daha sağlıklı bir cilt görünümü ortaya çıkmasını sağlayabilen tedavi metodu, vücudun doğal iyileşme sürecine yardımcı olur. Hatta fraksiyonel lazer çatlak tedavisi amacıyla da tercih edilebilir. Ciltte hızlı kilo alma, gebelik gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkan çatlak görünümünden kurtulmak, söz konusu tedavi yöntemiyle gayet kolay olabiliyor.

Fraksiyonel Lazer Acı Verir mi?

Uygulama yapıldıktan 1 – 2 saat sonrasında hafif güneş yanığı hissi meydana gelebilir. Hafif şişme ve kızarıklık meydana gelebilir. Kızarık cilt görünümü ve şişme 2 gün sonrasında kaybolmaya başlar. Birkaç gün boyunca hafif pembe bir görünüm olabilir. Yaklaşık bir hafta içerisinde uygulamaya bağlı olarak ortaya çıkan görünüm yok olur.

Anti – aging amacına yönelik olarak da tercih edilebilir. Yumuşamış olan dokuyu daha sıkı bir forma sokmak, cildi yenilemek ve yenilenmesine yardımcı olmak, göz kapaklarında ya da göz kenarlarında oluşan kırışık cilt görünümünü düzeltmek, derideki lekeleri ortadan kaldırmak tedavinin uygulanabildiği alanlar arasında bulunuyor. Ayrıca güneş ya da yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan inatçı cilt lekelerinden kurtulmak dahi mümkün olabiliyor.

Fraksiyonel Lazer Kullanım Alanları Neler?

  • Anti-aging
  • Kırışıklık
  • Geniş gözenekler
  • Sivilce izleri
  • Ameliyat izleri
  • Elastikiyet kaybı
  • Skar doku

Start typing and press Enter to search

1
×
merhaba,
Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR