Karbon Peeling

Cilt gençleştirme tedavilerinden biri de karbon peeling. Gayet başarılı bir netice elde edilebiliyor olması, karbon peeling nedirsorusunun son dönemde daha fazla gündeme gelmesini beraberinde getiriyor. Bu tedavi şekli lazer teknolojisi ve karbon maskesi bir arada kullanılarak uygulanıyor. Uygulama esnasında saniyenin milyonda birinde atış özelliğine sahip özel bir cihaz kullanılıyor.

Karbon Peeling Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Tedavide öncelikle deri yüzeyi karbon maske ile örtülüyor. Çünkü karbon maske lazerin gönderdiği enerjinin cilt yüzeyinde en üst düzeyde yoğunlaşmasını sağlıyor. Böylece karbon peeling tedavisi çok daha başarılı bir sonuç elde edilmesine olanak tanıyor. Lazer enerjisiyle karbon maskenin bir arada kullanılması, ani bir ısınma ortaya çıkmasını sağlıyor. Cildin üst kısmında yer alan ölü hücrelerden oluşan “ölü tabaka” karbon sayesinde buharlaşarak ciltten ayrılıyor. Hemen devamında lazer tekniğinin hücrelerde yenilenme sağlayan foto aktivasyon etkisi ortaya çıkıyor. Bu etki tedavinin en önemli bölümüdür. Çünkü ciltte yenilenme sürecinin başlaması, gençleşmenin başlaması anlamına gelir. Ciltteki kollajen üretimi uygulanan tedavi şekli ile tetikleniyor ve deri elastikiyetinin gelişimine de katkı sağlanmış oluyor.

Karbon Peeling Akne Tedavisinde Kullanılır mı?

Özel cihaz ve özel bir teknik ile uygulanan karbon peeling gençleşme sağlamanın yanı sıra akneler ve geniş porların giderilmesinde de kullanılıyor. Özel bir modda uygulanan tedavi karbon solüsyonu, mikrosaniyelik atımlar ile cilt gözeneklerinin içerisine yerleştiriliyor. Bu sayede istenen nokta hedef haline getiriliyor. Hemen sonrasında nanosaniyelik atımlar ile partiküller patlatılarak temizleniyor ve akne ya da porların görünümü ortadan kalkıyor.

Karbon Peeling Cilde Nasıl Etki Eder?

Uygulanan bu tedavi ciltte ısı artışını sağlayarak deride bulunan kollajenleri uyarıyor. Karbon küllerinin aniden patlamasıyla gözenekler refleks olarak kapanıyor. Zira karbon peeling yaptıranlar geniş gözenek görünümünden de kurtulabiliyor. Cildin üst bölümünde bulunan ölü hücreler az miktarda soyuluyor. Akne gibi çeşitli cilt problemleri olanlar cilt sorunlarından kurtulurken tedavi aynı zamanda cildin yağ dengesini de düzenleyebiliyor.

Kaç Seans Tedavi Gerekir?

Karbon peeling kaç seans şeklindeki sorunun yanıtı, kişinin cilt durumuna göre değişir. Genellikle 4 ila 6 seans şeklinde uygulanır. Tedaviye başlandığında 7 ila 10 günde bir uygulanan karbon peeling daha sonra ayda bir defa uygulanır.

Start typing and press Enter to search

1
×
merhaba,
Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR