Focus Ultrason ile Bir Saatte Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyat olmadan gençleşmek isteyenlerin imdadına yetişen medikal estetik uygulamalar arasında fokus ultrason da bulunuyor. Herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, sadece 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde çok daha genç bir cilt görünümü elde edilmesini sağlayan bu yöntem kısa sürede yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlandı. Cildin çok daha sıkı ve çok daha gergin bir görünüm kazanması ile daha genç bir yüz görünümü sunan fokus ultrason gençleşme sağlayan bir medikal estetik uygulaması olmayı başarıyor.

Fokus Ultrason Nasıl Yapılır?
İlerleyen aş ile birlikte ortaya çıkan derideki sarkık görüntünün yok olması, fokus ultrasonla yüz germe uygulamasının etkisini gözler önüne serebiliyor. Bu yöntem aslında herkesin aşina olduğu, özellikle hamilelikte anne karnında bulunan bebeği gözlemlemek amacıyla kullanılan ultrason teknolojisinden faydalanılarak gerçekleştiriliyor. Elbette fokus ultrason tekniği için geliştirilen ultrason cihazları biraz daha farklı özelliklere sahip. Cihazın teknik özellikleri elastikiyet özelliğini kaybetmiş olan cildin yeniden sıkılaşmasını sağlamaya yönelik olarak dizayn edildi. Böylece kırışık olan cilt yapısının düzeltilmesi, düşük kaş görünümünün ortadan kaldırılması ve daha pek çok etki elde edilebiliyor.

Fokus Ultrason Etkisi Nasıl?
Bu uygulamada “deepsea” adında özel bir teknoloji kullanılıyor. Bu teknoloji ile fokus ultrasound yardımı ile cildin alt katmanına ulaşılıyor ve bu katmanda sıcak noktalar yaratılıyor. Sıcak etkisi cildin yenilenmesi noktasında son derece büyük bir öneme sahip olan kollajen üretimini tetikliyor. Bir anlamda cildin kendi onarım mekanizmasının fokus ultrason ile devreye girdiğini söylemek mümkün. Kollajen üretimi ile cilt kendini yeniden yapılandırmaya başlıyor. Deride bir sıkılaşma meydana geliyor ve kısaca “lifting” olarak adlandırılan etki kendini göstermeye başlıyor. Sarkan, kırışan cilt toparlanmaya, derilmeye ve sıkılaşmaya başlayarak daha genç yaşlarda sahip olduğu görünümü yeniden kazanmaya çalışıyor.

Fokus Ultrason Avantajları Neler?
Medikal estetik uygulamaları arasında dikkat çeken fokus ultrason uygulaması özellikle lazer teknolojilerinin yetersiz kaldığı durumlarda yüz güldüren sonuçlar elde edilmesini sağlayabiliyor. Cerrahi operasyon ile ancak elde edilebilen görünüm, bu yöntem ile artık kolaylıkla sağlanabiliyor. Risk içermiyor olması, ameliyatsız yüz germe işleminin bir diğer önemli özelliği olabilir. Herhangi bir iyileşme süresine ihtiyaç duyulmuyor. Hasta kısa süre sonra günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebiliyor ve gençleşmek için uzun bir zaman dilimini ayırmak zorunda kalmıyor. Uygulamanın tüm yüz bölgesine yapılması durumunda işlem en fazla 1 saat sürüyor. Odaklı ultrason uygulamasının yardımı ile sadece 1 saat zaman ayırarak yüzünüzün bambaşka bir görünüm eşliğinde çok daha genç bir form kazanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Ancak bu uygulama ameliyat ile gerçekleştirilen bir yüz germe uygulamasında olduğu gibi işlemin hemen sonrasında görünüme yansımaz. Bunun için 3 ay gibi bir zaman diliminin geçmesi gerekiyor. Çünkü cilt kendini sadece birkaç günde onaramaz. Tek bir uygulama ile tetiklenen kollajen üretimi 3 ay sonrasında cildin görünümünde bir değişim olmasını saplıyor. Bu etki yaklaşık olarak 1 yıl gibi uzun bir süre kalıcı olabiliyor.

Daha Sıkı Bir Cilt, Daha Genç Bir Görünüm!
İstisnasız herkes genç bir yüz görünümüne sahip olmak ister. Ciltte oluşan kırışıklıklar kişinin yorgun bir yüz ifadesine sahip olmasını beraberinde getiriyor. Bu nedenle cildin durumu, yüz ifadesinde de belirleyici bir unsur. Genellikle kırışıklıkların giderilmesinde estetik cerrahi uygulamalar bir seçenek olarak kişinin karşısına çıkar. Ancak bazı kişiler estetik ameliyat olma noktasında tereddüt edebiliyor. Bazen de kanama gibi ağlık sorunları yaşayanlar, cerrahi müdahalelerden mahrum kalabiliyor. Artık bu kişiler de dahil olmak üzere dileyen herkes ultrasound uygulaması ile genç bir görünüm elde etmekten mahrum kalmayacak.

Ameliyat olmadan yüz asma tekniğini içeren odaklı ultrason sayesinde ciltte oluşan tahribatı yok etmek mümkün hale geldi. Uygulamanın sonrasında toparlanmış bir yüz görünümü elde edilebiliyor ve yöntemin etkileri 1 yıl kadar gözlemlenebiliyor. Dünya genelinde pek çok ülkede uygulanan fokus ultrason yüz germe işleminin en önemli özelliği ise cilt onarımının vücudun kendisi tarafından yapılıyor olması. Bu durum derideki bağ dokusunun güçlenmesini de sağlıyor. Dolayısıyla yaşlanmaya bağlı olarak cildin kırışma hızında da bir azalma meydana gelebiliyor.

Ultherapy’nin İşleyişi Nasıldır?
Bu yöntemde özel bir cihaz kullanılıyor ve uygulama başlığının cilt ile teması gerekiyor. Müdahalenin gerçekleştirileceği bölgede deri üzerinde gezdirilen uygulama başlığı hem cildin hem de cilt altı dokusunun cihaz ekranında görüntülenmesini sağlar. Odaklı ultrason cihazı dokunun ve cildin hekim tarafından net olarak görülmesini sağladığından cilt ve doku analizi çok daha kısa sürede yapılabilir. Zira hekim tarafından uygulama alanının belirlenebilmesi için öncelikle analiz yapılması gerekiyor.

Analiz çalışmasının ardından cildin 3 mm ve 4,5 mm altına fokuslanmış olan termal hasar odakları, uygulama başlığı kullanılarak enerji gönderir. Bu enerji deride herhangi bir tahribata yol açmazken ciltte stimulasyon başlatır ve bu da beraberinde kollajen üretimini getirir. Kollajen cildi onarmaya başlayarak cildin sıkılaşmasını sağlar. Bunun için geçmesi gereken süre tamamlandığında ciltte doğal bir sıkılık da elde edilmiş olur.

Nasıl Bir Sonuç Beklentisi Olmalı?
Ciltte yenilenme sürecinin başlaması için sadece tek bir seans uygulama yeterli oluyor. Sonucun gözlemlenebilmesi için yaklaşık 3 ay beklenmesi gerekir. Bu süre zarfında elbette hasa cildinde hafif de olsa bazı olumlu değişimleri fark edebilir. Bu uygulamanın gerçekleştirilmesinin ardından kaş asma çalışmasında lift – up etkisi her 10 kişiden 9’unda görülüyor. Gözün çevresinde meydana gelen gevşeme ve göz kapağında oluşan kırışmalarda da azalma gözlemlenir. Eğer uygulama boyun ve yüz bölgesinin tamamına uygulanmış ise daha sıkı bir cilt görünümü de ortaya çıkıyor. Aslında tüm bu etkilerin ciltte ortaya çıkabilmesi için kısa bir süre öncesine kadar cerrahi müdahale zorunluydu. Ancak artık ulthera teknolojisi yüz gençleştirme etkisi sayesinde, gençleşmek için estetik ameliyatı zorunlu olmaktan çıkardı.

Uygulamanın Diğer Ameliyatsız Yüz Germe İşlemlerinden Farkı Ne?
Medikal estetik alanında ameliyata gerek kalmadan daha genç bir görünüm elde edilebilmesi için uygulanan çok sayıda yöntem mevcut. Ancak focus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı tek yöntem bu. Uygulamada kullanılan teknoloji gayet güvenilir. Ciltte bir tahribat oluşturmuyor ve cildin kendi kendini onarması sağlandığından dışarıdan çok etkin bir müdahale yapılmasına gerek kalmıyor. Tüm bunlar hastanın bir iyileşme süreci yaşamasını zorunlu olmaktan çıkarıyor. Haliyle gençleşmek için yapılacak uygulamaya hastanın uzun süre ayırması da gerekmiyor.

Uygulama Sırasında Neler Hissedilir?
Kişinin ağrı eşiği, uygulama esnasında hissedilenleri farklı kılabiliyor. Bu nedenle işlem sırasında ne hissedildiğine dair çok net bir histen söz etmek yanıltıcı olabilir. Uygulama yaptıran hastaların ifadelerine göre, en genel şekliyle hafif bir iğne batması hissinin oluştuğu bilinir. Ancak iğne batması hissinin oluşması, hekimler için sevindirici olabiliyor. Çünkü uygulamada kullanılan ultrasound enerjisinin cildin ulaşması istenen katmanına ulaştığı anlamına gelir. Bu sayede hedeflenen lifting etkisi gerçekleşir ve cildin sıkılaşma yönünde harekete geçeceği beklentisi doğar. Sonuç olarak ciddi bir ağrı ya da acı hissi oluşmuyor. Fakat yine de hastaların uygulama öncesinde ağrı kesici bir ilaç almaları genellikle önerilir.

Uygulama Sonrasında Neler Beklenmelidir?
Herhangi bir cerrahi müdahale söz konusu olmadığından, uygulama tamamlandıktan hemen sonra hasta günlük hayatına geri dönebiliyor. Klinikte istirahat etmesine ya da sosyal aktivitelerden uzak durmasına gerek kalmıyor. Bu yöntemi uygulayan hastanın özenle kaçınması ya da dikkat etmesi gereken herhangi bir husus da yok. Bu noktada yöntemin hasta için son derece konforlu olduğunu belirtmek mümkün. Sadece çok hafif olmak kaydıyla uygulamadan sonra ciltte kızarıklık oluşabiliyor. Bu da birkaç saat sonrasında kendiliğinden geçerek normal ten rengine geri dönülüyor. Kızarıklık çok belirgin olmadığından herhangi bir müdahaleye gerek kalmıyor.

Odaklı Ultrason Güvenli Bir Yöntem midir?
Ultrasound yöntemi son derece güvenlidir. Tıp alanında yapılan çalışmalarda ve çeşitli tedavilerde yarım asırdır kullanılan bir enerji olması ve aynı zamanda yapılan çok sayıda klinik çalışmada da herhangi bir yan etkisinin olmadığının anlaşılması, bu teknolojiye olan güveni pekiştirdi. Aynı zamanda Amerika’da faaliyet gösteren ve tüm dünyada bir otorite olarak kabul edilen FDA kuruluşu tarafından da onaylanmış bir cihaz kullanılıyor. Kullanılan cihaz da defalarca çeşitli testlerden geçirildi. Belirgin bir yan etkiye rastlanmadı. Bu nedenle sadece ülkemizde değil dünyanın pek çok ülkesinde aktif bir şekilde uygulanan bir teknik ve kullanılan bir cihazdır.

Start typing and press Enter to search

1
×
merhaba,
Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR