Işık Dolgusu

Cildin daha sağlıklı bir görünüm alması için tercih edilebilecek uygulamalar arasında ışık dolgusu da bulunuyor. Cildin ışığı yansıtma kapasitesini arttırmak ya da yeniden kazandırmak amacıyla yapılan ışık dolgusu,  mezoterapi ve dolgu uygulamasının bir arada kombine şekilde uygulanması ile gerçekleştiriliyor.

Neden Işık Dolgusu Yaptırmak Gerekir?

Yeni bir yöntem olması nedeniyle ışık dolgusu ne işe yarar sorusundan başlamak gerekir. Bu uygulama göz altı morluğunu da azaltan, daha dolgun ve daha canlı bir cilt görünümü sunan bir metot. Ciltteki kırışıklık görünümünü de azaltma özelliğine sahip. Dolgun bir cilt görünümü ile birlikte cildin ışığı yansıtma kapasitesinde de ciddi düzeyde bir yükselme meydana geliyor.

Işık Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Bu uygulama kür şeklinde gerçekleştiriliyor. 3 hafta ara ile birkaç seanslık uygulama, beklentileri karşılayan bir sonuç için yeterli olabiliyor. Cildin durumuna bağlı olarak ışık dolgusu süresi kişiye göre değişebilir.

Işık Dolgusunun Kalıcılık Süresi Nedir?

En yeni teknikler kullanılarak uygulanan ışık dolgusu benzer yöntemler ile kıyaslandığında çok daha uzun bir kalıcılık sunuyor. Işık dolgusunun kalıcılık süresi 1 yıl ila 1,5 yıl arasında değişir. Göz çevresinde oluşan halka görünümünü yok etmek ya da göz altı morluklarını gidermek amacıyla gerçekleştirilen ışık dolgusu ise 1,5 yıl ila 2 yıl arasında kalıcılık süresi sunabiliyor. Uygulamanın yeniden yapılması ise kalıcılık süresinin uzamasını sağlayabiliyor. Kalıcılık süresinin değişmesi ise genetik faktörler başta olmak üzere kişinin yaşam tarzı, yaşı hatta cinsiyeti gibi çeşitli unsurlara bağlı.

Göz Altı Işık Dolgusunun Etkisi Nedir?

Dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan ışık dolgusu göz altı gibi müdahalenin daha zor olduğu bölgelerde de başarılı neticeler elde edilmesini sağlayabiliyor. Doğru şekilde uygulanan gözaltı ışık dolgusu göz altı çukurunun düzeltilmesini sağlayabilir. Ayrıca göz çevresindeki derinin kalitesini arttırmak, daha genç bir görünüm elde etmek, şişlik ya da morlukların görünümünü hafifletmek ya da yok etmek için de tercih edilebilir.

Start typing and press Enter to search

1
×
merhaba,