Liftcell – İpli PRP

Medikal estetik amaç için tasarlanmış ipler kullanılarak ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi yapılabiliyor. Ancak ciltte oluşan problemlerden hiç biri standart değil. Kişinin yaşı, yaşam tarzı, cilt durumu ve daha pek çok etmen, ipli PRP işleminde cildin ihtiyaç duyduğu iplerin belirlenmesinde etkin oluyor. Cildin kollajen aktivasyonunu sağlamak ya da cilt sarkıklığını gidermek gibi pek çok amaca uygun ipler mevcut. Ameliyatsız kırışıklık giderme uygulamasında bunların arasından doğru olan seçilmeli ve doğru yöntemle uygulanmalı.

Liftcell Nedir?

İp ile cilt germe işlemi esnasında farklı uzunluklarda ve farklı kalınlıklarda olan iğneler kullanılır. Bu iğneler derinin altında travma oluşturularak yerleştirilen iplerin erime dönemine girmesine sebebiyet verir. Bu etkiyi ortadan kaldırmak için ip ile beraber, uygulama yapılan kişinin kendi kanı kullanılarak hazırlanmış olan PRP de cilt altına verilir. İp ve PRP kombininden oluşan bu tedavi şekli “liftcell” ya da “ipli PRP” olarak adlandırılır.

Liftcell Nasıl Uygulanır?

Yüz bölgesinin tamamına ip uygulaması yapıldığında deriye yaklaşık olarak 100 ila 150 arasında iğne batar. İğneler yardımı ile ipler deri altına yerleştirilir. İşlem, ciltte bir travmaya neden olurken cildin onarım mekanizması da çalışmaya başlar. Yerleştirilen ipler cildin altında erimeye başlar. Bunun yerine fibroblastik hücreler yardımı ile yeni bir cilt dokusu oluşumu sağlanır. Sonuç olarak ameliyatsız yüz germe işlemi olarak adlandırılan bu uygulamada cildin kendi onarım mekanizmasının da rolü son derece büyük.

İpli Germede PRP Nedir?

PRP yani ipli yüz germe anti – aging amaçlı uygulamalar kategorisinde yer alıyor. Kişinin kendi kanından elde edilen trombosit adlı kan hücreleri ayrıştırılıyor ve çoğaltılarak yeniden cilt altına gönderiliyor. Trombosit cildin onarım mekanizmasında oldukça etkin bir maddedir. Bu madde ciltte belirgin bir yenilenme olmasını sağlar.  PRP olarak adlandırılan işlem özetle, cildin kendini yenilemesine yardımcı olmaktır.

Start typing and press Enter to search

1
×
merhaba,