Son yıllarda adını daha sık duymaya başladığınız micro plus yöntemi, vücudun kendini toparlamasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan bir terapi tekniğidir. Bu teknik vücut liftinginden kilo vermeye, deri sarkmalarını toparlamaktan vücudu şekillendirmeye kadar uzanan geniş bir kullanım alanına sahip. Dolayısıyla micro plus fiyat noktasında net bir rakamdan söz etmek de mümkün olmuyor.

Micro Plus Nasıl Uygulanır?

Galvanik akım farklı dalga boylarında vücuda veriliyor ve bu dalgalar kasların uyarılmasına neden oluyor. Kaslarda izometrik formda kasılmalar meydana gelerek vücudun toparlanması yolunda bir hareket ortaya çıkmasına yardımcı olunuyor. Özel bir teknikle hazırlanan ve micro plus cihazı olarak da bilinen bir cihaz yardımı ile gerçekleştirilen teknik sayesinde bölgesel olarak yağ dokularının azaltılması da mümkün olabiliyor.

Belirli bir vücut bölgesine gönderilen galvanik akım cildi aşarak kaslara ulaştığında bağ dokusunu ve bağ dokusunun temel hücresini uyarıyor. Cildin canlanarak toparlanmaya başlamasını sağlayan da bağ dokusunun temel hücresi olan fibroplasti oluyor. Daha diri, daha genç ve daha sıkı bir cilt görünümü bu şekilde ortaya çıkabiliyor.

Dr. Özgür Koldaş'a Sorun