Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu Nedir?

Hem bayanlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilen saç simülasyonu son yıllarda sıklıkla uygulanan kalıcı makyaj tekniklerinden biridir. Gayet doğal bir görünüm kazandıran ve tıraşlanmış saç görünümü elde edilmesini sağlayan bu işlem erkekler tarafından daha sık tercih ediliyor. Saç ve sakal olan bölgede meydana gelen kıl kayıpları görünümü nahoş şekilde etkileyebiliyor. İleri teknoloji kullanılarak geliştirilmiş olan saç simülasyonu tekniği ile bu görünüm ortadan kaldırılabiliyor.

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Saç simülasyonunda doğal renk içeren pigmentler kullanılıyor ve bu pigmentlerin vücuda hiçbir zararı olmuyor. Özel olarak tasarlanmış bir cihaz yardımı ile pigmentler cildin altına yerleştiriliyor. Saç ya da kıl olmayan derinin natürel şekilde renklendirilmesi esasına dayanan bu teknik ile yeni kesilmiş bir saç ya da kıl görünümü elde ediliyor.

Saç Simülasyonunun Sunduğu Uygulama Fırsatları

  • Traşlanmış efekti
  • Yoğunluk efekti
  • Skar kapama

Tıraşlanmış Efekt

Bu işlemi yaptırmak isteyenlerin büyük bölümü, traşlanmış efekt için müracaat eder. Çünkü saç simülasyonu işlemi ile yeni traşlanmış bir görünüm elde etmek mümkün olabiliyor. Kellik düzeyi Norwood skalasına göre 1 ila 8 seviyesi arasında olanlara bu teknik ile son derece başarılı bir şekilde traşlanmış efekti verilebilir.

Yoğunluk Efekti

Sıklıkla tercih edilen efektlerden bir diğeri de yoğunluk efekti oluyor. Bu efektin saç simülasyonu ile elde edilebilmesi için Norwood skalası bazında kellik seviyesinin 1 ila 3 arasında olması gerekir. Kafa bölgesinin en üstünde yani crown kısmındaki saçların belirli bir uzunluğa sahip olması da lazım. Bu koşullara uygun danışanlar, traşlanmış efekte hiçbir gerek kalmadan yoğunluk efektine sahip olabilir.

Skar Kapama

Yaşanan kazalar ya da yanıklar kıl kaybını beraberinde getirebiliyor. Bu durumda saç simülasyonu uygulaması ile kaza ve yanık izleri kapatılabiliyor. Ancak skar olarak adlandırılan her açıklık için bu uygulama beklentiyi karşılayamayabilir. Öncesinde bir analiz yapılması gerekir. Analiz sonucuna göre skar izi kalıcı olduğunda uygulama kolaylıkla gerçekleştirilir.

Saç Simülasyonu Acılı Bir İşlem mi?

İşlem acı vermez. Uygulama esnasında ya da sonrasında da ağrı oluşmaz. İşlem esnasında, saç simülasyonu yaptıranlar sadece rahatsızlık veren bir hassasiyet hissettiklerini dile getiriyor. Uygulama tamamlandığında bu his de azalıyor ve kısa süre sonra ortadan kalkıyor.

Saç Simülasyonu İşlemi Doğal Görünür mü?

Uygulama sonrasında kesinlikle gayet doğal bir görünüm elde edilir. Çünkü işlem kişinin tarzına, tercihine, yaşına, cilt tipine ve hatta cildinin renk tonuna göre belirlenir ve uygulanır. Keskin bir saç ön hattı ya da az yoğun bir saç ön hattı gibi dizaynlar kişinin tercihine göre yaratılabilir.

Saç Simülasyonunda Kullanılan Boyalar Zararlı mı?

Saç simülasyonunda kullanılan ürün vücuda zararlı değil. Goldeneye ürünleri Avrupa sertifikalarının gerektirdiği kalitede üretilir. Aynı zamanda kullandığımız ürünler güvenlik ve hijyen standartlarına da uygundur. Uygulamada kullandığımız teknoloji de yine yüksek kalite standartlarında olduğundan güvenle uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Saç Simülasyonu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

İşlemin ilk seansı 2 saat ila 5 saat arasında değişir. Uygulamanın yapılacağı alanın genişliğine bağlı olarak saç simülasyonu süreside değişir. Toplamda 2 gün içerisinde işlem tamamlanır.

Saç Simülasyonu Avantajları Nelerdir?
  • Saç yerine kullanılan toppik sistemine gerek kalmaz.
  • Uygulama tamamlandıktan sonra tüm spor aktiviteleri endişe duyulmadan yapılabilir.
  • Sürekli olarak uygulanmasına gerek olmaz, tek bir uygulama netice elde edilmesini sağlar.
  • Sabahları uyandığınızda aynada kendinizi görmek istediğiniz gibi görebilirsiniz.
  • Saç ekimi yaptırmak istemeyen ya da yaptıramayanlara ameliyatsız bir çözüm sunar.

Start typing and press Enter to search

1
×
merhaba,